Davis kup: susret Francuska-Hrvatska u Zadru [fr]

Hrvatska Davis Cup reprezentacija polufinalni susret Svjetske skupine protiv Francuske igrala je od 16. do 18. rujna u Zadru.

Za polufinalni susret protiv Hrvatske francuski izbornik Yannick Noah je odabrao slijedeći sastav : Richard Gasquet, Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert i Lucas Pouille.

Boje Hrvatske branili su Marin Čilić, Borna Ćorić, Ivan Dodig i Marin Draganja. Izbornik Hrvatske je Željko Krajan.

Francuska i Hrvatska poznate su po velikoj teniskoj tradiciji. Francuska je jedan od najuspješnijih sudionika ovog natjecanja kojeg je osvojila 9 puta. Hrvatska je Davis kup osvojila jednom, 2005. godine.

Hrvatska, pobjednik susreta, igrat će u finalu od 25. do 27. studenog protiv Argentine koja je svladala Veliku Britaniju.

Službene internetske stranice Davis Cupa (na engleskom)